EGYPT- photogallery:

 

Staroegipska nazwa kraju oznacza „Czarny Ląd” i odnosi się do żyznych gruntów wzdłuż Nilu, będących przeciwieństwem sąsiadującej z nimi pustyni, „Czerwonego Lądu”. Arabskie słowo Miṣr, obecna oficjalna nazwa kraju, ma pochodzenie semickie. Według pierwotnego asyryjskiego rodzaju pisma słowa Misir / Musur są spokrewnione z hebrajskim słowem מִצְרַיִם (Mitzráyim) oznaczającym kraj lub państwo. Początkowe wąskie znaczenie tego słowa, rozumiane jako Egipt Dolny (Dolny Kraj), zostało rozszerzone na cały kraj (Górny i Dolny Egipt).

 

Nazwy europejskie Egypt, Ägypten, Égypte, Egitto itd. pochodzą z łacińskiego słowa Aegyptus i pierwotnie ze starogreckiego słowa Αίγυπτος (Aigyptos). Koptowie utrzymują, że są bezpośrednimi potomkami staroegipskiego społeczeństwa z czasów faraonów. Od ich imienia powstało greckie słowo aigyptos, które np. w języku niemieckim przekształciło się w słowo Ägypten. Według innych teorii słowo Aigyptos stanowi kontaminację egipskiego wyrażenia ḥwt-k3-ptḥ, co oznacza „Siedziba duszy boga Ptah”, przy czym jest to także nawiązanie do świątyni Ptaha w Memphis.

 

 

 

CROATIA - photogallery:

 

Do I wieku n.e. na terenie Chorwacji znajdowała się rzymska prowincja Iliria (łac. Illyricum). W I wieku n.e. została ona podzielona na dwie prowincje: Dalmację i Panonię.

Na początku VII wieku na tereny dzisiejszej Chorwacji przybyły plemiona Chorwatów. W 803 roku tereny Chorwacji Dalmatyńskiej zostały podbite i włączone do imperium Karola Wielkiego. Od VII do VIII wieku najeżdżały je plemiona Ostrogotów, Awarów i Słowian. W późniejszym czasie tereny Chorwacji stały się miejscem rywalizacji o wpływy: papiestwa, Wenecji i Węgier. W 925 powstało Królestwo Chorwacji.


W 1991 proklamowano niepodległość; rozpoczęła się wojna z Jugosławią (de facto z Serbią, wspomaganą przez oddziały czarnogórskie). W kwietniu 1992 do Chorwacji wkroczyły siły pokojowe ONZ. Konflikt rozwiązano po trzech latach (układ w Dayton). Chorwacja rozpoczęła zabiegi o członkostwo w NATO.

Od początku lat 90. do śmierci w 1999 krajem w sposób autorytarny rządził Franjo Tuđman, przywódca nacjonalistycznej Chorwackiej Wspólnoty Demokratycznej (HDZ)[9][10]. W 2000 w wyborach wygrały siły umiarkowane i nastąpiła demokratyzacja kraju: prezydentem został Stjepan Mesić, dawny antykomunistyczny opozycjonista. Rząd utworzyła koalicja zreformowanych postkomunistów z ludowcami, chadekami i partią liberalną, a na jego czele stanął Ivica Račan. Gabinet zabiegał o zbliżenie Chorwacji do struktur europejskich.

 

W 2003 HDZ powróciła do władzy. Dwa lata później Chorwacja rozpoczęła negocjacje w sprawie przyjęcia do Unii Europejskiej. W 2009 kraj dołączył do NATO. W 2011 zakończyły się negocjacje akcesyjne do UE[11]. Traktat akcesyjny podpisano 9 grudnia 2011[12]. 22 stycznia 2012 66,27% Chorwatów opowiedziało się za członkostwem w UE. 1 lipca 2013 Chorwacja dołączyła do UE.

 

 

 

BULGARIA - photogallery:


Bułgaria leży w południowej Europie nad Morzem Czarnym, w północno-wschodniej części Półwyspu Bałkańskiego. Od północy graniczy z Rumunią, od zachodu z Serbią i Macedonią Północną od południa z Grecją i Turcją. Stolicą Bułgarii jest Sofia (1,1 mln mieszkańców), inne większe miasta to Płowdiw, Warna, Burgas, Ruse, Stara Zagora, Plewen i Wraca. Około 60% powierzchni Bułgarii zajmują tereny wyżynne i górskie, średnie wzniesienie kraju wynosi ok. 470 m n.p.m. Wzdłuż północnej granicy rozciąga się Nizina Naddunajska, zajmująca całą północną część kraju. W środkowej części Bułgarii leży jej główny masyw górski – Stara Płanina (Bałkan) wraz z pasem Kotlin Zabałkańskich (Sofijska, Kazanłycka, Sliweńska i in.). W południowo-zachodniej Bułgarii leżą masywy górskie Rodopy i Pirin (na granicy z Grecją) oraz Riła (najwyższy szczyt Bułgarii i całego Półwyspu Bałkańskiego Musała – 2925 m n.p.m.). Bułgarię południowo-wschodnią zajmuje rozległa Nizina Górnotracka, a na południe od niej, na granicy z Turcją, niskie góry Sakar i Strandża.

 

 

OBOZY SPORTOWE

 

Zorganizowane wyjazdy

 

W ramach wycieczek integracyjnych, imprez firmowych, szkoleń, wczasów, kolonii i ferii dla dzieci oraz innych okoliczności wg zapotrzebowania zakładu pracy. Ponadto w ramach organizacji w/w wyjazdów gwarantujemy zarówno pobyt uczestników (zakwaterowanie, transport i wyżywienie), jak i wiele innych atrakcji, które zawsze planujemy wspólnie z naszymi klientami. 

 

Pensjonat Relax Centrum Gól położony jest u podnóża Jesioników. Jednym z głównych priorytetów miejscowości Loučná nad Desnou jest rozwój turystyki. Dowodem na to jest ten obszar z szerokim wachlarzem możliwości uprawiania sportów, wypoczynku i kultury. Piłka nożna, tenis, squash, tenis stołowy, kręgle i sauna otwarte przez cały rok. W sezonie odbywają się tu różne imprezy kulturalne i sportowe (turnieje tenisa, piłki nożnej, squasha, kręgle). Firmy również na tym skorzystają na organizowaniu różnego rodzaju pokazów i imprez. Duże i popularne zastosowanie znajdują tu drużyny sportowe, zwłaszcza kluby piłkarskie w okresie przygotowań do osiągnięcia sprawności fizycznej. Powstała nowa aula miejscowej szkoły podstawowej oraz dwa zewnętrzne place zabaw ze sztuczną nawierzchnią.

 

 

 

 

Photo gallery:

 

 

 

rgb(170, 2, 70) BORDO

 

rgb(68, 65, 117) GRANAT

ZWIEDZANIE REGIONU

 

 

 

Wycieczki po regionie Dolnego Śląska

 

Autokarowe wycieczki po województwie dolnośląskim z przewodnikiem.

Proponujemy atrakcyjną formę wycieczek po Dolnym Śląsku w zależności od pory roku lub tematycznych imprez lokalnych. Plan zwiedzania dobieramy na jednodniowe, dwudniowe lub trzydniowe wycieczki po Dolnym Śląsku, tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Znajdziecie tam Państwo zarówno popularne kierunki turystów, jak również mniej uczęszczane zakątki w województwie dolnośląskim, znane tylko lokalnym mieszkańcom. Dolny Śląsk to liczne atrakcje, zamki, jaskinie, sztolnie, góry, podziemne korytarze i mnóstwo ciekawych miejsc do zwiedzania dla turystów.

 

 

 


 

"To jedno z niewielumiejsc w Polsce, gdzie
przeszłość łączy się z przyszłością"

 

ZOBACZ - ZAMEK CHOCHA

 

 

 

WYCIECZKI KRAJOZNAWCZE

 

Zwiedzamy Polskę i nie tylko...

 

Jako Biuro Podróży SchoolWorld proponujemy Państwu zorganizowane wyjazdy w ramach wycieczek integracyjnych, imprez firmowych, szkoleń, wczasów, kolonii i ferii dla dzieci oraz innych okoliczności wg zapotrzebowania naszych klientów. Ponadto w ramach organizacji w/w wyjazdów gwarantujemy zarówno pobyt uczestników (zakwaterowanie, transport i wyżywienie), jak i wiele innych atrakcji, które zawsze planujemy wspólnie z naszymi klientami. Zwiedzanie zabytków i najciekawszych miejsc historycznych i kulturalnych, atrakcje turystyczne, widowiska artystyczne, wycieczki krajoznawcze, wypoczynek, rekreacja, odnowa biologiczna, zabawa. 

 

© https://www.ruszajwdroge.pl

Polecamy odwiedzić bloga! Kliknij w obrazek.

 

 


 

 

Miejsca, które warto odwiedzić:

 

 • WARSZAWA – Zwiedzanie Stolicy Polski połączone z wycieczką po Starówce,
 • TRÓJMIASTO – Gdańsk, Sopot, Gdynia zwiedzanie z wycieczką po Bałtyku,
 • KRAKÓW – Zwiedzanie miasta połączone z widowiskiem artystycznym – poznajemy kulturę,
 • DOLNY ŚLĄSK – Zwiedzanie dolnośląskich miast połączone z rekreacją, wypoczynkiem. Poznajemy polską kuchnię. 
 • Wycieczki do Pragi w Republice Czeskiej. Wycieczka do Skalnego Miasta w Adrspach .
 • Zwiedzamy Saxonię w Niemczech - wycieczka do Drezna.

 

 


 

 

 

Wybrane propozycje wycieczek zorganizowanych:

 

 

MOC ATRAKCJI

Mazowsze

WARSZAWA

Stolica Polski

 

WARSZAWSKA PRAGA

Wycieczka po starej Warszawie.

Przejazd starym autobusem typu "ogórek"

 

WARSZAWSKA STARÓWKA
Stare Miasto i Zamek Królewski. 
Zwiedzanie i spacer po Placu Zamkowym - w pobliżu Pałac Prezydencki.

 

WARSZAWA CENTRALNA

Pałac Kultury i Nauki - położony jest przy Placu Defilad i jest najwyższym zabytkiem w Polsce. Budowla ma 46 kondygnacji w tym 2 podziemne. Wysokość Pałacu początkowo wynosiła 230,68 m, a w roku 1994 dodano do iglicy wspornik antenowy, co spowodowało zmianę wysokości obiektu do 237 m.

 

 

INNE ATRAKCJE

Warszawskie Łazienki – Planetarium.

 

 

 

 

 • Biuro Podróży
 • School World & Travel World 

MOC ATRAKCJI

Trójmiasto

GDAŃSK – SOPOT – GDYNIA

Od 1939 roku wszystkie trzy miasta zostały wcielone do III Rzeszy

 

KATEDRA W OLIWIE

Katedra w Gdańsku Oliwie – Koncert organowy, Długie Ogrody – Wycieczka, zwiedzanie- spacer,

 

STOCZNIA GDAŃSKA

Kolebka obalenia komunizmu w PRL,

 

SOPOCKIE MOLO

Molo nad Bałtykiem,

spacer po deptaku, amfiteatr,

 

GRAND HOTEL

Noc w luksusowym hotelu przy plaży

z widokiem na morze.


PORT W GDYNI

Zwiedzanie żaglowca „Dar Pomorza” i okrętów wojennych - Błyskawica i ORP Orzeł

 

WESTERPLATTE

Historyczne miejsce wybuchu II wojny światowej,

 

MORZE BAŁTYCKIE

Rejs statkiem po Bałtyku.

 

 • Biuro Podróży
 • SchoolWorld Travel World 

MOC ATRAKCJI

Małopolska

KRAKÓW 

Miasto Królów Polskich

 

WIELICZKA

Niezwykła atrakcja i magia, 

zwiedzanie kopalni soli,

 

WAWEL

Zamek Królewski na Wawelu - zwiedzanie i spacer,

 

RYNEK

Spacer po rynku, przejazd dorożką, krakowskie sukiennice,

 

KOŚCIÓŁ MARIACKI

Hejnał z wieży kościoła, poznajemy lajkonika, 

 

WIECZÓR Z KULTURĄ

Widowisko muzyczno artystyczne
„Preludium Słowiańskie” w wykonaniu grupy artystów Art Color Ballet,

 

SZLAKIEM TROPICIELI WĘGLA 
Zwiedzanie kopalni GUIDO w Zabrzu.

Oprócz zwiedzania w obiekcie odbywają się imprezy kulturalne. 

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

 

 • Biuro Podróży
 • SchoolWorld Travel World 

MOC ATRAKCJI

Dolny Śląsk

TAJEMNICZY DOLNY ŚLĄSK

Tajemnice II wojny światowej

 

SZCZAWNO ZDRÓJ 

Park Zdrojowy, Pijalnia Wód Mineralnych, Teatr Zdrojowy (koncert), zabiegi lecznicze (kriokomora),

 

SREBRNA GÓRA

Twierdza w Srebrnej Górze

(wycieczka / zwiedzanie)

 

WAŁBRZYCH

Zamek Książ, Palmiarnia, Złoty Pociąg,

 

ROGOŹNICA / STRZEGOM 

Muzeum Gross Rosen, kamieniołomy,

 

ZAGÓRZE ŚLĄSKIE

Hotel nad jeziorem, tama nad zalewem rekreacja, grill, wypoczynek, odnowa biologiczna, SPA

 

WALIM - ZAGÓRZE

Zamek Grodno – zwiedzanie zamku i sztolni - kompleks RISE

 

GÓRALSKA HATA

Poznajemy polską kuchnię.

 

 

 

 • Biuro Podróży
 • SchoolWorld Travel World 

 

NIEMCY – Saksonia
DREZNO – Miasto kultury i sztuki światowej rangi. Niegdyś królewsko-polskie miasto rezydencyjne. Siedziba Królów Polskich z rodu Wettinów, Zamek, Ogrody i Galeria Zwinger – Katedra Św. Trójcy, Kościół Marii Panny i Nowy Rynek.

 

REPUBLIKA CZESKA – PRAHA
ZŁOTA PRAHA – Wycieczka całodniowa autokarem, Most Karola, spacer po Rynku, zwiedzanie najciekawszych miejsc stolicy
Republiki Czeskiej: Mała Strana. Most Karola, Stare Miasto, Hradczany, Złota Uliczka,
ADRSPACH SKALNE MIASTO – Zwiedzanie labiryntów skalnych, form ukształtowania powierzchni Ziemi.

 


 

 

Zorganizowane wyjazdy

 

W ramach wycieczek integracyjnych, imprez firmowych, szkoleń, wczasów, kolonii i ferii dla dzieci oraz innych okoliczności wg zapotrzebowania zakładu pracy. Ponadto w ramach organizacji w/w wyjazdów gwarantujemy zarówno pobyt uczestników (zakwaterowanie, transport i wyżywienie), jak i wiele innych atrakcji, które zawsze planujemy wspólnie z naszymi klientami. 

 

 

 

Cykl szkoleń edukacyjnych  

 

Szkolenia edukacyjne organizujemy w ramach naszej działalności wielobranżowej, gdzie w zakresie nauki języków obcych prowadzimy kursy nauki języka angielskiego, organizujemy kursy komputerowe, a także szkolimy przyszłych kierowców w szkole nauki jazdy. Posiadamy wszelkie niezbędne uprawnienia i certyfikaty do prowadzenia zajęć językowych, edukacyjnych oraz wszelkie wymagane kwalifikacje, potrzebne do prowadzenia szkoły nauki jazdy. 

 

Naucz się poprawnie mówić po angielsku, łącząc ćwiczenia wymowy wykorzystując kontakt z nauczycielem z dialogami opracowanymi przez naszych specjalistów językowych. Bierz również udział w konwersacjach i rozmawiaj z anglojęzyczną częścią naszej internetowej społeczności. Opanuj umiejętność czytania i mówienia za pomocą ciekawych artykułów i nagrań.

 


 

Bułgaria

 

O naszej firmie

 

Jesteśmy firmą, działającą na rynku od wielu lat. Świadczymy usługi transportowe zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Posiadamy w tym zakresie wieloletni dorobek, doświadczenie, a także wiedzę na temat potrzeb naszych klientów. Pracę zawodową wykonujemy z pasją i zaangażowaniem, a grono zadowolonych klientów, którzy doceniają współpracę z nami, jest dla nas ogromną satysfakcją. Jesteśmy bardzo elastyczni we współpracy i zawsze staramy się dostosować naszą ofertę do konkretnych potrzeb i możliwości klienta. Wciąż rosnące wymagania rynku sprawiają, że stale dbamy i podnosimy standardy dotyczące sprzętu, jaki angażujemy do przewozu osób, co zdecydowanie wpływa na jakość i komfort podróżowania, oferując jednocześnie atrakcyjne ceny naszych usług.

 

Przedsiębiorstwo Transportowe

TravelWorld, 58-300 Wałbrzych 

ul. Wysockiego 13a

 

tel. +48 (74) 665 66 60 kom. 508 072 899

e-mail: biuro@schoolworld.pl